بازار گنبد

تاریخ : امروز چهارشنبه 19 مهر 1396

مزایای تبلیغات اینترنتی
چرا سایت بازار گنبد؟
تعرفه درج آگهی در سایت
تعرفه تبلیغات در سایت
تماس با ما
دسته بندی
اصناف و مشاغل

آگهی های ویژه

جلوبندی و میزان فرمان دلشاد

میزان فرمان دلشاد 300x168 - جلوبندی و میزان فرمان دلشادمیزان فرمان، جعبه فرمان، اکسل

سیبک سازی، بالانس درجا

انواع اتومبیل های بنزینی

آدرس: گنبدکاووس، بعد از پل آخوندآباد، نرسیده به میدان مخدومقلی فراغی (چهارراه آق قایه)

با مدیریت: حاجی دلشاد

33281543 – 09111793855 – 09376864153

 

 

اهمیت میزان فرمان
میزان فرمان تاثیر بسیار مهمی در فرمان پذیری و کنترل اتومبیل مخصوصا در سرعت های بالا و جاده‌ها دارد و تنظیم نبودن فرمان باعث ساییدگی لاستیک‌های جلو اتومبیل در مدت کوتاه می‌شود. برای درک بهتر اهمیت میزان فرمان بهتر است بدانید میزان نبودن فرمان میتواند باعث واژگون شدن اتومبیل در سرعت بالا حتی در یک مسیر مستقیم بشود. در سرعت‌های پایین نیز میزان نبودن فرمان باعث سفت شدن فرمان در هنگام پیچیدن و مقاومت در برابر برگرداندن فرمان بعد از پیچ های U شکل می‌شود. تاثیرات میزان نبودن فرمان در سرعتهای پایین در اتومبیلهایی که دارای هیدرولیک فرمان نیستند بسیار محسوس است، اما در خودرو های دارای فرمان هیدرولیک تشخیص میزان نبودن فرمان هنگام رانندگی نیاز به تجربه و حساسیت زیادی دارد.
بهترین حالت میزان فرمان
در اتومبیل های امروزی میزان بودن فرمان به معنی یکسان بودن اندازه دهانه جلو و عقب چرخهای جلو است. برای درک بهتر تصور کنید که هر کدام از چرخ های چپ و راست جلوی اتومبیل در دو محور جداگانه و بدون ارتباط به وسیله شاسی و جلوبندی به طرف جلو حرکت می‌کنند، در صورت میزان بودن فرمان باید روی یک خط موازی حرکت کنند و هیچ گاه به هم نزدیک یا از هم دور نشوند.
در گذشته ایده‌های بسیاری در مورد فاصله دهانه‌های چرخ در میزان فرمان وجود داشت. بطور مثال بعضی از کارخانه های اتومبیل سازی پیشنهاد داده بودند که دهانه جلو چرخ‌ها نسبت به دهانه عقب بین ۳ تا ۸ میلیمتر ( در اتومبیل های مختلف) بسته تر باشد، زیرا تصور می‌کردند با بالا رفتن سرعت دهانه چرخ در اثر فشار به همان اندازه باز خواهد شد.
با پیشرفت دستگاه های کنترل و تست اتومبیل و قرار دادن سنسورهای متعدد در پیست های آزمایشی کارخانه‌های اتومبیل سازی مشخص شد که این تصور در مورد اتومبیل های دیفرانسیل جلو با جلوبندی سالم کاملا اشتباه است.
در مورد اتومبیل‌های دیفرانسیل عقبی که جلوبندی معیوب (از نظر طراحی) دارند نیز نمی‌توان مقدار باز شدن دهانه جلو چرخ‌ها را به صورت استاندارد پیش فرض تعیین کرد، زیرا این فاصله با توجه به سرعت و شتاب اتومبیل دائما در حال تغییر است.


جستجو
تبلیغات