بازار گنبد

تاریخ : امروز پنج شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

مزایای تبلیغات اینترنتی
چرا سایت بازار گنبد؟
تعرفه درج آگهی در سایت
تعرفه تبلیغات در سایت
تماس با ما
دسته بندی
اصناف و مشاغل

آگهی های ویژه

نانوایی سنتی تنوری کوثر گنبد کاووس

نانوایی سنتی کوثر با مدیریت حاجی زادهنان سنتی تنوری کوثر

 

 

عرضه کننده بهترین و با کیفیت ترین نان های سنتی، نان روغنی

آدرس: گنبد کاووس، تقاطع خیابان شهدا و خیام جنوبی

با مدیریت: حاجی زاده – ۰۹۱۱۲۷۶۷۱۸۴

با پخت انواع نان سبوسی و نان روغنی

 

 

نانوایی: نان به آن دسته از غذاها اطلاق می‌شود که با پختن، بخارپز کردن یا سرخ کردن خمیری که متشکل از آرد و آب است، تهیه می‌شود. در بیشتر خمیرها نمک هم لازم است و معمولاً از یک ماده برای ورآمدن خمیر نان استفاده می‌کنند. در تهیه نان به غیر از نمک، مخمر، روغن و آب، و گاهی برخی ادویه جات، از انواع غلات استفاده می‌کنند و انواع بسیار متفاوتی از نان را عرضه می‌نمایند. نان در سراسر دنیا، یک غذای اصلی محسوب می‌شود. معمولاً از آرد گندم خمیری تهیه می‌کنند که به کمک خمیر مایه، ور می‌آید و حجمش زیاد می‌شود و در نهایت درون تنور یا فر آنرا می‌پزند.

معمولاً از آرد گندم در تهیه نان استفاده می‌کنند، چون میزان گلوتن آن بسیار زیاد است (که سبب حالت اسفنجی و تردی نان می‌شود). اما گاهی آرد گندم سیاه، جو، ذرت و جو دوسر هم یا به تنهایی یا مخلوط با آرد گندم در تهیه نان به کار می‌روند.

 

نانوایی سنتی کوثر با مدیریت حاجی زاده

در طی قرن ها نان در ایران به سبک و شیوه سنتی تولید می شد و همیشه مردم از نان انتظار یک طعم و مزه را داشتند. اما با گذر زمان و وارد شدن دستگاه های نانوایی در عرصه پخت نان باید انتظار نان دیگری را داشت. پخت نان با دستگاه نانوایی دیگر مانند قدیم و با آن سبک و سیاق ممکن نیست بلکه با شیوه متفاوتی انجام می شود.

نان پخته شده در دستگاه نانوایی دارای خاصیت و ویژگی های خاصی است. این نان نسبت نان های دیگر از ماندگاری بیشتری برخوردار است. علاوه بر این نه تنها در این نوع از نان ها از جوش شیرین استفاده نمی شود بلکه در طبخ این نان از سبوس نیزاستفاده می شود و به همین دلیل نان های طبخ شده در دستگاه تولید نان از مزه و طعم خوبی برخوردار هستند. رنگ و ظاهر این نان ها نیز بسیار مناسب است.

علاوه بر تمام ویژگی های ذکر شده نان تولید شده در دستگاه نانوایی به آسانی قابل هضم و جذب است و به همین دلیل نسبت به نان های دیگر از مطبوعیت بیشتری برخوردار است.

 

 

نانوایی سنتی کوثر با مدیریت حاجی زاده

نان سبوس دار:  حفظ استحکام و سلامت استخوانها و دندانها، درمان یبوست، رفع چاقی، پیشگیری از بروز سرطان روده و بیماری های قلبی عروقی از خواص نان سبوس دار است.

نان سبوس دار نانی است تهیه شده از آرد سبوس دار که پس از فرآیند تخمیر اسیدفیتیک آن تخریب و کلیـه املاح و ویتامینهاي مغذي موجود در آن آزاد و جذب بدن می گردد .انواع نان سبوس د ار شامل نان سبوس گندم و نام جو سبوس دار میباشد که هریک خواص مختص به خود را برای سلامت بدن دارا میباشند.

 

نان روغنی: در تهیه نان روغنی برخلاف نان شیرمال از روغن بیشتری معمولا از کره حیوانی، روغن جامد و یا روغن حیوانی استفاده می گردد. این نان برای وعده صبحانه و یا حتی میان وعده برای تامین انرژی بدن بسیار مناسب است. نان روغنی را هم می توانید در مقداری روغن سرخ نمایید که در این صورت مقدار کره و روغن داخل خمیر را خیلی کم نمایید. و هم می توانید آن را براحتی در فر آماده نمایید.

 

 


جستجو
تبلیغات