بازار گنبد

تاریخ : امروز شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶

مزایای تبلیغات اینترنتی
چرا سایت بازار گنبد؟
تعرفه درج آگهی در سایت
تعرفه تبلیغات در سایت
تماس با ما
دسته بندی
اصناف و مشاغل

آگهی های ویژه

رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۸ به ۳.۱ درصد می‌رسد

اقتصادی-بازارگنبد- بانک جهانی در گزارشی اعلام کرد، رشد اقتصاد جهانی به اوج خود رسیده، اما پیری جمعیت، نبود سرمایه گذاری، کندی رشد ناشی از بهره وری و انقباضی شدن سیاست های پولی موجب محدود شدن رشد اقتصادی شده است.

World Bank 23D 300x156 - رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۸ به ۳.۱ درصد می‌رسد

به گزارش پایگاه خبری بازارگنبد، به نقل از فایننشال تایمز، بانک جهانی در گزارشی اعلام کرد، رشد اقتصاد جهانی به اوج خود رسیده، اما پیری جمعیت، نبود سرمایه گذاری، کندی رشد ناشی از بهره وری و انقباضی شدن سیاست های پولی موجب محدود شدن رشد اقتصادی شده است.

بانک جهانی همچنین در این گزارش رشد اقتصاد جهان در سال گذشته را ۳ درصد ارزیابی کرده و گفته انتظار دارد رشد اقتصاد جهانی تا سال ۲۰۲۰ سطح رشد قوی خود را حفظ کند. این گزارش رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۸ را ۳٫۱ درصد پیش بینی کرده است.

اما مشکل اصلی اقتصاد جهانی از نظر این گزارش این است که پس از سال ها ترمیم اقتصادی بعد از بحران مالی سال ۲۰۰۸، اکثر اقتصادهای پیشرفته و در حال توسعه، شکاف تولید بین رشد واقعی و پتانسیل رشد اقتصادی خود را مرتفع ساخته اند.

به علاوه، در صورتی که دولت ها مجموعه ای از اصلاحات و سرمایه گذاری ها که بانک جهانی و سایر نهادها سال ها خواستار آن بودند را به اجرا نگذارند به سختی می توان شاهد تغییر در وضعیت کنونی بود.

این گزارش پیش بینی کرده که رشد اقتصادهای پیشرفته در سال های آینده به دلیل اشتغال کامل و اقدام بانک های مرکزی برای افزایش نرخ بهره کند شود. بر این اساس انتظار می رود میزان رشد در اقتصادهای توسعه یافته از ۲٫۳ درصد سال گذشته به ۲٫۲ درصد در سال جاری و ۱٫۷ درصد تا سال ۲۰۲۰ برسد.

بانک جهانی خاطر نشان ساخته که اقتصادهای نوظهور و در حال توسعه که در سال گذشته رشدی ۴٫۳ درصدی را شاهد بودند نیز همانند اقتصادهای توسعه یافته به سقف رشد اقتصادی خود خواهند رسید و تاثیرگذاری کمتری در رشد اقتصاد جهانی خواهند داشت.


جستجو
تبلیغات